Znamy zwycięzców Wielkiego Finału Bitwy Intelektów

W kawiarni „Sakwa” odbył się wczoraj (8 czerwca) Wielki Finał Turnieju „Bitwy Intelektów – wiedza o Polsce”.

W finale zmierzyło się 8 zwycięskich drużyn, które zajęły pierwsze oraz drugie miejsca podczas gier eliminacyjnych w Szawlach, Kownie, Kłajpedzie i Wilnie. Cykl konkursów został poświęcony m.in. 25. rocznicy przemian demokratycznych w Polsce, 15. rocznicy przystąpienia Polski do NATO oraz 10. rocznicy wejścia do UE.

Po podsumowaniu wyników I miejsce – podróż do kolebki Solidarności Gdańska oraz bilety na odbywający się tam festiwal „Open’er” zdobyła drużyna z Kowna „Okalicos bajorai”, tylko pół puntu zwyciężając z drużyną „Apytiksliai 3” z Wilna, która zdobyła II miejsce. Na III miejscu uplasowała się drużyna „Iš kišenės” z Szawli. Zwycięzcom II i III miejsca zostały wręczone ufundowane przez firmę „Almi Decor” bony podarunkowe.