Wilno i Wileńszczyzna
zw.lt

Wyłoniono najlepszych nauczycieli i szkoły na Wileńszczyźnie

Kwiaty, dyplomy uznania oraz program artystyczny – w Domu Kultury Polskiej w Wilnie odbyła się w piątek XXI edycja rankingu „Najlepsza szkoła, najlepszy nauczyciel”.

„Szkoły i nauczyciele mają okazję do spotkania się. Mają również okazję do rozmów, w jaki sposób osiągnęli ten poziom. I jak mają osiągnąć wynik w następnych latach” – powiedział dla zw.lt Józef Kwiatkowski.

Nie patrząc na niezbyt przychylną atmosferę polskie szkoły nadal mają dobre wyniki. „Muszę stwierdzić, że nauczyciele pracują jeszcze z większym entuzjazmem. Wyniki wskazują na to, że mamy powody do radości. W tym roku na wyższe uczelnie dostało się 71,1 proc. maturzystów, czyli o 1 proc. więcej, niż w roku ubiegłym. Na studia finansowane przez państwo dostała się jedna trzecia maturzystów, czyli to jest większy wskaźnik niż w szkołach litewskich” – wyjaśnił prezes Macierzy Szkolnej.

Wyróżnione szkoły:

1. Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Wilnie
2. Gimnazjum im. K.Parczewskiego w Niemenczynie w rej.wileńskim
3. Gimnazjum im. ks. J. Obrembskiego w rej. wileńskim
4. Gimnazjum im. M. Balińskiego w Jaszunach w rej.solecznickim

Wyróżnieni nauczyciele:

1. Beata Polakowska – Gimnazjum im. św. R. Kalinowskiego w Niemieżu
2. Natalia Jankowska – Gimnazjum im. ks. J.Obrembskiego w Mejszagole
3. Beata Bagdevičienė – Gimnazjum w Trokach
4. Janina Kuryło – Gimnazjum im.M. Balińskiego w Jaszunach
5. Wacława Iwanowska – Gimnazjum w Ejszyszkach
6. Stanisława Wielisiejczyk – Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Wilnie
7. Barbara Dajnowicz – Szkoła Średnia im. Wł. Syrokomli w Wilnie
8. Joanna Szczygłowska – Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Wilnie
9. Aleksandra Bojarin – Gimnazjum im. E. Orzeszkowej w Białej Wace.

Lituaniści:

1. Vilma Tamošaitienė – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie
2. Henrika Mikalajūnienė – Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Wilnie
3. Irena Kropiene – Gimnazjum im. M. Balińskiego w Jaszunach
4. Ana Mackel – Gimnazjum im. św. R. Kalinowskiego w Niemieżu
5. Virginija Barkauskienė – Gimnazjum im. F. Ruszczyca w Rudominie
6. Audronė Balčiūnaitė-Markova – Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie
7. Jurgita Tarasevičienė – Gimnazjum im. Ks. P.K. Brzostowskiego w Turgielach
8. Aušra Girdziušienė – Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Landwarowie

Nauczyciele matematyki:

1. Krystyna Czupryńska– Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie
2. Wiesława Dowejko – Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Wilnie
3. Janina Kostecka – Gimnazjum im. Sz. Konarskiego w Wilnie
4. Irena Świglińska – Gimnazjum im .J. Śniadeckiego w Solecznikach
5. Wanda Talmont – Gimnazjum w Ejszyszkach
6. Danuta Aluk – Gimnazjum im. ks. J. Obrembskiego w Mejszagole
7. Wanda Raczyńska.- Gimnazjum im. M. Balińskiego w Jaszunach

Nauczyciele historii:

1. Danuta Radewicz – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie
2. Beata Kowalewska – Gimnazjum im. Sz. Konarskiego w Wilnie
3. Maria Stanczik – Gimnazjum w Ejszyszkach
4. Waleria Adomajtis – Gimnazjum im. ks. J. Obrembskiego w Mejszagole
5. Alina Narkiewicz – Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Landwarowie
6. Laima Narodowskaja – Gimnazjum im. E. Orzeszkowej w Białej Wace

Nauczyciele języków obcych

Język angielski
1. Nina Sienkiewicz – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie
2. Regina Bogdanowicz – Szkoła Średnia im. J. Lelewela w Wilnie
3. Tatjana Kałasznik – Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Wilnie
4. Joanna Markowska – Szkoła Średnia im. Sz. Konarskiego w Wilnie
5. Jolanta Antanawicziene- Gimnazjum im. M. Balińskiego w Jaszunach
6. Władimir Dubrowskij–Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach
7. Lina Labżientiene – Gimnazjum w Pogirach
8. Natalija Tiurnina – Gimnazjum w Mickunach
9. Dorota Sveikauskiene – Gimnazjum „Żeimiana” w Podbrodziu
10. Joanna Vaiciulionis – Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Landwarowie
11. Olga Nowicka – Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Wilnie

Język niemiecki:

1. Romualda Kołosowskaja – Gimnazjum im. St. Moniuszki w Kowalczukach
2. Weronika Grakalskiene- Gimnazjum w Bujwidzach

Język Rosyjski:

1. Helena Kulik – Szkoła Średnia im. Wł. Syrokomli w Wilnie
2. Genoefa Paszkiewicz – Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego w Wilnie
3. Bożena Nadzeras – Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Wilnie
4. Danuta Baniewicz – Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie
5. Danuta Jermałowicz – Gimnazjum im. E. Orzeszkowej w Białej Wace
6. Irena Aniuksztiene – Gimnazjum im. św. R. Kalinowskiego w Niemieżu
7. Irena Griniewicz – Gimnazjum im. ks. J. Obrembskiego w Mejszagole
8. Ala Lebedewa – Gimnazjum w Mickunach
9. Tatjana Żilinskiene – Gimnazjum w Pogirach
10. Lilija Ukrainiec – Gimnazjum im. F. Ruszczyca w Rudominie

Nauczyciele biologii i chemii:

1. Wioleta Juchniewicz – Gimnazjum im. J. Śniadeckigo w Solecznikach
2. Aleksandra Sinkiewicz- Gimnazjum im. A. Krepsztul w Butrymańcach
3. Eleonora Makowska – Gimnazjum w Mickunach
4. Ałła Belewicz – Gimnazjum im. św. R. Kalinowskiego w Niemieżu
5. Jolanta Szałkowska – Gimnazjum im. J. I. Kraszewskiego w Wilnie
6. Regina Komar – Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie
7. Teresa Samsonow – Gimnazjum im. A. Mickiewicza w Wilnie

Nauczyciele fizyki:

1. Paweł Stankiewicz – Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Wilnie
2. Henryk Sinkiewicz – Szkoła Średnia im. Wł. Syrokomli w Wilnie
3. Anna Komarowska – Szkoła Średnia w Zujunach

Nauczyciele informatyki:

1. Bożena Korwin-Piotrowska – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie
2. Inga Brasel – Gimnazjum im. J.I. Kraszewskiego w Wilnie
3. Aleksander Żuk – Gimnazjum im. J. Śniadeckiego w Solecznikach
4. Mirosław Pakietur – Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie

Nauczyciele geografii:

1. Alicja Bobin – Gimnazjum im. M. Balińskiego w Jaszunach
2. Jelena Szapiro – Gimnazjum im. K. Parczewskiego w Niemenczynie
3. Teresa Dzierżyńska – Szkoła Średnia im. Sz. Konarskiego
4. Iwona Gołubowska – Szkoła Średnia im. Wł. Syrokomli w Wilnie

Nauczyciele szkół podstawowych:

1.Elwira Lepiłowa – Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie
2. Irena Szuszkiewicz – Progimnazjum im. Jana Pawła II w Wilnie
3. Czesława Lewanowicz – Szkoła Podstawowa w Małych Solecznikach
4. Leokadia Smyk – Szkoła Podstawowa w Szumsku
5. Lila Ogint – Szkoła Podstawowa im. św. F. Kowalskiej w Rzeszy
6. Anna Ulewicz – Szkoła Podstawowa w Kolonii Wileńskiej

Tagi:

Więcej informacji
Radio Znad Wilii


Radio ZW FUN


Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondas
Radar Wileński – Poinformuj nas!