• 14 sierpnia, 2016 4:34

Wstyd. Reprezentacja Hiszpanii upokorzyła Litwę

Reprezentacja Hiszpanii w koszykówce w bardzo ważnym dla siebie pojedynku zmiażdżyła reprezentację Litwy 59:109 (11:26, 18:22, 16:36, 14:25).

Podopieczni Jonasa Kazlauskasa byli bezradni w pojedynku z mistrzami Europy. Prowadzeni przez weterana drużyny Pau Gasola Hiszpanie już od samego początku pokazywali świetną grę w ofensywie a także na własnej połowie. Już po pierwszej kwarcie przewaga była dwucyfrowa- 11:26.

W drugiej odsłonie oraz po przerwie nic się nie zmieniło. Hiszpanie coraz bardziej zwiększali przewagę. Z każdą minutą La Roja coraz bardziej udowadniała, że pierwsze dwie porażki był to tylko przypadek. Hiszpanie byli lepsi od Litwinów w każdym aspekcie gry, przede wszystkim w realizacji rzutów za dwa oraz trzy punkty ( 65 proc.- za dwa, oraz 50 proc. – za trzy ). Z kolei podopiecznym Jonasa Kazlauskasa zza łuku oraz z dwupunktowego dystansu udało się realizować tylko 26 proc. rzutów.

Gasol i spółka zdominowali rywali pod koszem zbierając w sumie 41 piłkę, Litwini tylko 25. Wykonali również 31 asystę co o 18 asyst więcej od przeciwników.

Litwa
: M.Kalnietis 19, M.Kuzminskas 17, V.Kariniauskas 6, D.Sabonis i A.Juškevičius 5, J.Mačiulis 4, P.Jankūnas, A.Kavaliauskas i M.Grigonis po 2, J.Valančiūnas (19 min., 0/6 rzuty, 10 zbiórek), R.Javtokas (11 min.) i R.Seibutis (11 min.) punktów nie zdobyli.

Hiszpania: Pau Gasol 23, N.Mirotič 17, R.Fernandez 13, F.Reyes 11, S.Llull 10, S.Rodriguez 6, J.Navarro 4, V.Claver 2.

Reprezentacja Litwy była blisko największej porażki w historii. W 1992 roku podczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie Litwa uległa reprezentacji USA z 51 punktową stratą (76:127).

W ostatnim pojedynku Litwa zmierzy się z groźną Chorwacją z kolei Hiszpania powalczy z Argentyną.