• 12 sierpnia, 2016 7:55

Reprezentacja Litwy lepsza od Argentyny. Awansują do ćwierćfinału

Litewska kadra narodowa w koszykówce zdobyła trzecie zwycięstwo na turnieju olimpijskim. Podopieczni Jonasa Kazlauskasa odnieśli sukces w starciu z doświadczoną reprezentacją Argentyny 81:73.

10 punktowa przewaga zgromadzona przez Litwinów nie gwarantowała spokojnej końcówki pojedynku. Argentyńczycy prowadzeni przez weterana Emanuela Ginobila poszli za ciosem wygrywając odcinek z wynikiem 12:0 (61:59).

Litwini nie zamierzali się poddać i już po krótkiej przerwie dzięki grze drużynowej i punktom zdobytych przez Mindaugasa Kuzmiskasa, Jonasa Mačiulisa i Mantasa Kalnietisa odzyskali bezpieczne prowadzenie- 72:63. Nie składali broni również Argentyńczycy którzy w ostatniej minucie pojedynku zmniejszyli prowadzenie Litwinów do 3 punktów- 74:71. Zwycięzcę określiło kapitalne zagranie Renaldasa Seibutisa, który został sfaulowany podczas celnego rzutu za dwa punkty. Ostatecznie Litwini celebrowali zwycięstwo z wynikiem 81:73.

Litwa: M.Kuzminskas 23, M.Kalnietis 17, J.Mačiulis 10, R.Seibutis 9, D.Sabonis i M.Grigonis 7, J.Valančiūnas 6 (10 zbiórek), P.Jankūnas 2.

Argentyna: E.Ginobili 22, A.Nocioni 14, L.Scola 12, C.Delfino i F.Campazzo po 10.

Z trzema wygranymi Litwini zapewnili miejsce w ćwierćfinale i obecnie walczą o czołowe miejsca w grupie B.Wcześniej pokonali Nigerię oraz Brazylię.