Wilno i Wileńszczyzna

Polskie zaręczyny na mecie wileńskiego maratonuPOWIEDZIAŁA "TAK"!

XXI-sty Danske Bank Maraton Wileński dla większości był wyjątkowy z powodu rekordowej frekwencji. Są jednak ludzie, dla których ten dzień znaczył coś więcej niż tylko bieg. Mowa Sebastianie Wesołowskim i Magdalenie Głowskiej.

Po pokonaniu całej odległości w zawodach – 42,195 kilometrów Wileńskiego Maratonu – zaręczyła się.

Po pokonaniu dystansu w ciągu 4 godzin i 22 minut Sebastian i Magdalena linię mety przekroczyli razem. Sebastian zrobił jeszcze kilka kroków, ukląkł, wyciągnął pierścionek i poprosił ją o rękę.

Dziewczyna z zaskoczenia i wzruszenia się popłakała, obdarowała kochanego pocałunkiem i pod owacje widzów powiedziała pożądane „tak”!

„Teraz jest moją narzeczoną. W ten piękny dla nas dzień zostaliśmy częścią maratonu. Sądzę, że jest to idealny dzień dla takiej okazji” – organizatorom mówił Sebastian Wesołowski, jeszcze długo pozostający w objęciach ukochanej.

Największe święto biegowe na Litwie przyciągnęło ponad 10 tys. biegaczy. Maraton wygrał Litwin Remigijus Kančys, który pokonał trasę w 2 godziny 23 minuty i 41 sekund, zaraz za nim na drugim miejscu uplasował się Polak Artur Kern (2:25:56). Pośród kobiet rekord Danske Bank Maratonu Wileńskiego polepszyła biegnąca swój pierwszy maraton Vaida Žūsinaitė. Jej czas to 2 godziny 43 minuty i 13 sekund.