• 11 sierpnia, 2016 18:39

Pierwsze medale dla reprezentacji Litwy oraz pierwsze złoto Polski!

Litwa może się pochwalić pierwszymi medalami na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Brązowy i srebrny medal wywalczyli litewscy wioślarze. Z kolei polskie wioślarki dwójce podwójnej wywalczyli pierwsze złoto.

Jako pierwsze pojedynek finałowy stoczyły Milda Valčiukaitė i Donata Vištartaitė, a także polska ekipa w skład której wchodzą Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj.

Od samego początku wyścigu obie ekipy wioślarskie zajmowały wiodące pozycje, które zachowały do samego finiszu.

Mistrzynie olimpijskie Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj dystans pokonały z czasem 7:40.10 min, z kolei litewska ekipa do złotych medalistek straciła 3.66 s. Srebrne medale wywalczyły Brytyjki Victoria Thornley i Katherine Grainger (7:41.05 min.)

Drudzy bronić barw Litwy w dwójce podwójnej stanęli wioślarze Saulius Ritteris i Mindaugas Griškonis. Litwini o zwycięstwo stoczyli poważną konfrontację z wioślarzami z Chorwacji, Martinem i Valentym Sinkovic. 500 metrów do finiszu Litwini prowadzili w wyścigu, lecz ostatecznie to bracia z Chorwacji zdobyli złoty medal igrzysk. Czas najlepszych wynosił 6.50,28 min. z kolei litewscy wioślarze byli wolniejsi o 1,11 sekund. Brąz zawodów wywalczyła ekipa z Norwegii.