• 20 sierpnia, 2016 1:24

Oktawia Nowacka brązową medalistką w pięcioboju nowoczesnym

Oktawia Nowacka zajęła trzecie miejsce w pięcioboju nowoczesnym na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. To pierwszy w historii medal dla Polski w olimpijskiej rywalizacji kobiet w tej dyscyplinie. Złota medalistka z Londynu, Litwinka Laura Asadauskaitė zajęła 31 miejsce.

Do ostatniej konkurencji, tzw. kombinacji czyli biegu połączonego ze strzelaniem Polka przystępowała jako liderka i prowadziła do ostatniego strzelania. Wtedy Oktawię Nowacką wyprzedziła Chloe Esposito z Australii, a na dobiegu do mety szybsza od Polki okazała się jeszcze Francuzka Elodie Clouvel.

Esposito zaprezentowała doskonałe przygotowanie kondycyjne, przed ostatnią konkurencją była siódma. Dzięki szybkiemu biegowi i celnym strzałom odrobiła straty.
Nowacka uzyskała w tej konkurencji 25. czas.

Druga Polka Anna Maliszewska została sklasyfikowana na 19. pozycji. Z kolei druga przedstawicielka Litwy Ieva Serapinaitė w klasyfikacji końcowej uplasowała się na 29 miejscu.