• 15 sierpnia, 2016 6:31

Lekkoatletyka: Złoto Sumgong w maratonie, Lobačevskė na 17 pozycji

Jemima Jelagat Sumgong została mistrzynią olimpijską w maratonie. Kenijka pokonała liczącą 42,195 km trasę w 2:24.04. Srebrny medal wywalczyła reprezentantka Bahrajnu Eunice Jepkirui Kirwa (2:24.13), a trzecia finiszowała Etiopka Mare Dibaba (2:24.30). Nieźle zaprezentowały się reprezentantki Polski oraz Litwy.

Sumgong ani przez chwilę nie opuściła grupy dyktującej tempo. Na kilka kilometrów przed metą wyszła na prowadzenie i nie oddała go już do końca.

Dobrze zaprezentowały się Iwona Lewandowska (2:31.41) i Monika Stefanowicz (2:32.49), które były odpowiednio 21. i 23. Trzecia z Polskich reprezentantek, Katarzyna Kowalska musiała zejść z trasy na samej końcówce.

Reprezentantka Litwy Diana Lobačevskė uplasowała się na 17 pozycji, a dystans pokonała z czasem 2h 30 min. 48 s. Z kolei Rasa Drazdauskaitė zajęła 37 miejsce.