• 17 sierpnia, 2016 19:23

Koniec przygody. Reprezentacja Litwy opuszcza turniej już po ćwierćfinale

Reprezentacja Litwy zakończyła przygodę na turnieju olimpijskim w Rio. W pojedynku ćwierćfinałowym Litwa nie zdołała stawić czoła Australii- 64:90 (17:26, 13:22, 13:22, 21:20).

Od pierwszych minut pojedynku Australijczycy udowadniali swoją przewagę. Podopieczni Jonasa Kazlauskasa byli tragiczni w defensywie, Australijczycy korzystali z tego trafiając kolejne rzuty zza łuku. W sumie przed dużą przerwą Australia trafiła 8 z 16 rzutów zza trzy.

Litewski środkowy Jonas Valančiunas, który miał zostać liderem ekipy narodowej, na turnieju w Rio tak i nie zabłysnął. W ćwierćfinałowym pojedynku pierwsze punkty zdobył dopiero w 15 minucie.

Po przerwie sytuacja się nie zmieniła. Australijczy środkowi dominowali pod koszem, „mniejsi” bez trudu atakowali zza łuku. Litwini z kolei z trudnością zdobywali punkty. Ostatecznie reprezentacja Litwy, która na turnieju startowała z trzech kolejnych wygranych, została zmiażdżona przez walecznych Australijczyków- 64:90.