Wilno i Wileńszczyzna
IAR

Euro 2016: Słowacy wciąż w grze po zwycięstwie z Rosją

Słowacja wygrała w Lille z Rosją 2:1 (2:0) w meczu grupy B piłkarskich mistrzostw Europy. W 32-ej minucie prowadzenie Słowakom dał Vladimir Weiss, który wykorzystał podanie Marka Hamsika.

W 32. minucie prowadzenie Słowakom dał Vladimir Weiss, który wykorzystał podanie Marka Hamsika. W ostatniej minucie pierwszej połowy ci sami piłkarze zamienili się rolami i Słowacy prowadzili 2:0.

W 80. minucie nadzieję w serca rosyjskich kibiców wlał Denis Głuszakow, który zdobył kontaktowego gola. Ostatnich 10 minut to ciągłe ataki Rosjan, które jednak nie przyniosły efektu.

Do 67. minuty w słowackim zespole grał piłkarz Legii Warszawa Ondrej Duda.

Słowacy, którzy na inaugurację mistrzostw przegrali z Walijczykami 1:2, zajmują drugie miejsce w tabeli grupy B; Podobnie jak prowadząca Walia mają 3 punkty. Rosjanie zamykają tabelę z dorobkiem punktu, który wywalczyli w meczu z Anglią (1:1). We wtorek w Lens Anglia zagra z Walią.