Wilno i Wileńszczyzna
onet.pl zw.lt

Euro 2016: niesamowita końcówka Francuzów, Les Bleus w 1/8 finału

Francja jest pierwszą drużyną, która może być pewna miejsca w najlepszej szesnastce Euro 2016 wciąż jest daleka od spełniania marzeń kibiców. Po szczęśliwym zwycięstwie nad Rumunią (2:1), Trójkolorowi znów w ostatnich sekundach wywalczyli trzy punkty, tym razem po pokonaniu Albanii 2:0 (0:0). Obie bramki padły tuż przed ostatnim gwizdkiem.

Trójkolorowi prowadzili grę, ale sposobu na zasieki Albańczyków znaleźć nie mogli. Gościom nie zawsze udawało się wychodzić spod presji, ale dłuższe utrzymywanie się przy piłce z każdą minutą przybliżało ich do celu.

Deschamps denerwował się z każdą minutą coraz mocniej, jak się okazało niepotrzebnie. W 90 minucie Francuzi zepchnęli rywali do głębokiej defensywy, a ci nie wytrzymali naporu. Dośrodkowanie Adila Ramiego spadło na głowę snajpera Atletico Antoine’a Griezmann’a, a ten sprawił, że ponad 60 tys. kibiców w Marsylii odleciało.

W 95 minucie Albańczyków dobił Dimitri Payet. W ostatniej akcji meczu pięknym strzałem w długi róg zakończył nadzieje rywali.