Euro 2016: Niemcy – Włochy. Seria rzutów karnych zdecydowała o awansie Niemiec

W ćwierćfinale Euro 2016 zmierzyli się główni faworyci do końcowego triumfu, czyli Niemcy z Włochami. Spotkanie rozstrzygnęły dopiero rzuty karne. Po serii "jedenastek" awansowali podopieczni Joachima Loewa.

polskieradio.pl

Włosi to jeden z najbardziej niewygodnych rywali dla reprezentacji Niemiec. Obie drużyny dotychczas grały ze sobą 30 razy, bilans przemawia na korzyść „Squadra Azzurra” – 14 zwycięstw, przy siedmiu wygranych Niemców. „Die Mannschaft” przy tym nigdy nie pokonała Włochów na poziomie mistrzostw świata czy Europy.

Faworytami tego ćwierćfinału byli jednak podopieczni Joachima Loewa, imponujący formą w ostatnich meczach. Bardzo skuteczna gra, świetna organizacja przede wszystkim w ofensywie, wysoka forma liderów – brak Niemców w finale mógłby zostać potraktowany jako duża niespodzianka.

Jednak zawodnicy z Półwyspu Apenińskiego zadziwili wszystkich znakomitym przygotowaniem taktycznym, żelazną defensywą, piorunującymi kontratakami. Podczas gdy wielu nie wierzyło w drużynę Antonio Conte, pozbawioną gwiazd i przetrzebioną kontuzjami, były trener Juventusu zagrał na nosie wszystkim krytykom.

Ostatecznie wygrali jednak Niemcy. W normalnym czasie gry był remis 1:1 (0:0), dogrywka nie przyniosła goli. Niemcy prowadzili od 65. minuty po golu Mesuta Oezila, wyrównał z rzutu karnego w 78. minucie Leonardo Bonucci.

W półfinale Niemcy zagrają ze zwycięzcą niedzielnego spotkania Francji z Islandią.