Euro 2016: Reprezentacja Polski odpadła w ćwierćfinale

Reprezentacja Polski w piłce nożnej po dramatycznej końcówce i rzutach karnych uległa z Portugalią i nie awansowała do półfinału mistrzostw Europy. Po czasie zasadniczym i dogrywce było 1:1. W rzutach karnych lepsi byli portugalczycy 4:5.

polskieradio.pl

2 min. – GOOOOL! Robert Lewandowski dostaje piłkę od Grosickiego, uderza z pierwszej piłki i jest prowadzenie dla Polski

5 min. – Portugalia w natarciu, biało-czerwoni mądrze bronią, pierwsza świetna okazja Michała Pazdana, po chwili wychodzi mądrość Krychowiaka, który daje się sfaulować. On to potrafi, a zabranie mu piłki bez przewinienia graniczy z niemożliwym.

9 min. – Jak dotąd większość akcji Polski toczy się lewą stroną boiska. Cristiano Ronaldo schodzi do środka, uderza po raz pierwszy, ale dobry blok Kamila Glika.

23 min. – Wspaniała akcja Polaków, rozklepali portugalską obronę, ale nie udało się tego skończyć strzałem.

30 min. – Ronaldo starł się w polu karnym z Michałem Pazdanem, ale gwizdek sędziego milczy. Polscy obrońcy muszą mieć się na baczności.

33 min. – Gol. Sanches miał za dużo miejsca, przyjął piłkę, przełożył ją na lewą nogą i uderzył bardzo mocno. Debiutancka bramka 18-latka, przy której pomógł mu jeszcze rykoszet.

40 min. – Portugalczycy coraz odważniej, kolejny strzał, ale piłka wychodzi na rzut rożny. Zagrożenie oddalone, dobre krycie przy kornerze, ale nie udało się wyprowadzić kontrataku.

Po niecałych 50. minutach najlepszy na placu jest Renato Sanches.

49 min. – Wrzutka Piszczka, Robert Lewandowski rusza do piłki, ale nie dał rady oddać mocnego strzału. Dobra akcja, ale zabrakło centymetrów.

56 min. – Błąd Jędrzejczyka, Portugalia błyskawicznie przenosi akcję na naszą połowę, podanie do Ronaldo, ale niegroźny strzał lewą nogą trafia w boczną siatkę.

66 min. – Kamil Glik ukarany żółtą kartką za faul na Cristiano Ronaldo. Polak nie był jednak zagrożony pauzą w ewentualnym kolejnym spotkaniu.

73 min. – Portugalia cierpliwie buduje atak, ale po długiej wymianie podań dośrodkowanie wychodzi na aut bramkowy. Widać, ze zespoły starają się oszczędzać siły. Na pewno to niesamowicie wyczerpujący mecz, a gospodarowanie energią może być tutaj kluczowe.

79 min. – Fonte uderza głową po rzucie rożnym, ale prosto w Łukasza Fabiańskiego. Nie możemy pozwalać, by przeciwnicy tak łatwo dochodzili do strzału.

80 min. – Druga zmiana w drużynie Fernando Santosa. Wchodzi Quaresma, zupełnie nieobliczalny i bajecznie uzdolniony technicznie. Adam Nawałka jeszcze czeka ze zmianami.

86 min. – Niesamowita okazja Ronaldo, nie było spalonego, ale gwiazda nie trafia w piłkę. Bardzo poważny sygnał ostrzegawczy dla naszej obrony. Chwila dekoncentracji mogła poważnie się zemścić.

90+3 min. – Doliczony czas gry dobiega końca. Będzie dogrywka. Kolejny dreszczowiec staje się faktem.

95 min. – Cristiano Ronaldo przyjmuje piłkę, ale Krychowiak znów zdążył. Świetny mecz polskiego pomocnika.

102 min. – Groźna sytuacja, ale nikt nie wszedł w pole karne i nie przeciął piłki, która przeszła wzdłuż bramki. Czekaliśmy, żeby ktoś zamknął akcję, ale nie było tam nikogo.

110 min. – Na boisku wpada „kibic”, który momentalnie zostaje zatrzymany przez ochronę. Inna sprawa, że nie powinien w ogóle dostać się na murawę.

Będzie powtórka meczu ze Szwajcarią. Rzuty karne! Błaszczykowski który strzelał jako ostatni nie wykorzystał swojej szansy. Portugalczycy strzelili wszystkie rzuty i karne i awansowali do półfinału.