• 6 sierpnia, 2016 22:46

Dobre starty polskich oraz litewskich wioślarzy

Wioślarze to jedni z pierwszych sportowców którzy rozpoczęli rywalizację na igrzyskach w Rio. W sobotnich startach było sporo przedstawicieli Litwy oraz Polski.

Z reprezentacji Litwy jako pierwszy wystartował 18- letni Armandas Kelmelis. W jedynce na 2000 metrów wioślarz finiszował z czasem 7:34.59 min. i zajął 5 miejsce, które nie dało miejsca do ćwierćfinału, aczkolwiek Litwin jeszcze jutro o 14:30 będzie miał okazję powalczyć o awans do ćwierćfinału.

Więcej szczęścia miała Lina Šaltytė. W jedynce kobiet wioślarka zajęła 3 miejsce i awansowała do ćwierćfinału. Šaltytė dystans pokonała z czasem 8:35.92 minuty.

W dwójce podwójnej kobiet świetnie się spisały Donata Vištartaitė oraz Milda Valčiukaitė. Litewska dwójka- która jest uważana za jedną z głównych kandydatów do medali, bieg eliminacyjny pokonała z czasem 7:04.82-min.- zajęła pierwsze miejsce i awansowała do półfinału.

Dwójka podwójna mężczyzn Mindaugas Griškonis i Saulius Ritteris, także pokazała wysoką klasę. W biegu eliminacyjnym wioślarze z czasem 6:29.11 min. zajęli pierwsze miejsce i bez trudu awansowali do półfinału.

Litewska męska czwórka podwójna w składzie: Aurimas Adomavičius, Dominykas Jančionis, Martynas Džiaugys i Dovydas Nemeravičius z czasem 5:58.70 min. zajęła dopiero 5 miejsce, lecz będzie miała jeszcze jedną okazję na wywalczenie awansu.

Z kolei męska czwórka podwójna w składzie: Mateusz Biskup, Wiktor Chabel, Dariusz Radosz, Mirosław Ziętarski zajęła drugie miejsce w biegu eliminacyjnym wioślarskich regat olimpijskich i awansowała do finału. We wcześniejszych wyścigach dobrze spisały się inne polskie osady. Kobieca dwójka podwójna w składzie Magdalena Fularczyk-Kozłowska, Natalia Madaj wygrała swój bieg eliminacyjny i awansowała do półfinału. Z kolei w rywalizacji męskich jedynek Natan Węgrzycki-Szymczyk był drugi i zakwalifikował się do ćwierćfinału.