• 14 sierpnia, 2016 3:11

Aurimas Didžbalis z brązowym medalem w podnoszeniu ciężarów!

Litwin Aurimas Didžbalis zdobył trzecie miejsce w podnoszeniu ciężarów w kategorii do 94 kg w ramach igrzysk olimpijskich. Złoto zawodów wywalczył Irańczyk Sohrab Moradi, a srebro Białorusina Wadzima Stralcou.

W rwaniu 182 kg podniósł Sohrab Moradi z Iranu. Ciężarowiec z Azji kolejnych rywali pokonał o pięć kilogramów. Na drugiej pozycji znajdował się Aurimas Didžbalis, który jedynie wagą ciała wyprzedzał Sarata Sumpradita z Tajlandii.

W podrzucie Moradi również poradził sobie z największym ciężarem (221 kg) i tym samym zdobył złoty medal. Srebrny medal wywalczył Białorusin Wadzim Stralcou, który zakończył dwubój z wynikiem 395 kg, czyli o osiem kilogramów gorszym niż zwycięzca. Stralcou po rwaniu był czwarty. Brązowy medal przypadł Litwinowi, który osiągnął 392 kg.

Aurimas Didžbalis wywalczył drugi brązowy medal dla Litwy na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Wcześniej srebrną ik brązową nagrodę wywalczyli wioślarze.