• 12 grudnia, 2016 6:01

Zwycięstwo szczypiornistów TG Sokół z RK Kiras

W niedzielę został rozegrany pojedynek piątej kolejki I ligi litewskiej piłki ręcznej, w którym ekipa rejonu solecznickiego TG Sokół z wynikiem 40:31 ograła RK Kiras Jeziorosy. Sokoły w ten sposób wywalczyli trzecie zwycięstwo z pięciu możliwych w lidze.

Roman Niedźwiecki

Sokoły, którzy rozegrali pojedynek na własnym parkiecie dominowali od początku meczu. Już w 8 minucie starcia ich przewaga wynosiła 4 bramki- 6:2. Z czasem gościom udało się nadrobić straty i wyrównać wynik pojedynku- 9:9. Od razu potem, po kilku udanych akcjach Sokoły poszli za ciosem i znów osiągnęli kilku bramkową przewagę- 13:9. Jednak Kiras prowadzony przez Marka Virčinskasa, który w ciągu ostatnich dziesięciu minut pierwszej połowy zdobył 5 bramek, zdołał zmniejszyć prowadzenie gospodarzy do 2 bramek. Po pierwszej połowie tablica wyników wskazywała 19:17 dla Sokoła.

Drugą odsłonę ponownie lepiej rozpoczął Sokół. W 40 minucie spotkania, drużyny dzieliło już 8 bramek (28:20). Przełomowy moment spotkania nastąpił w 46 minucie, kiedy przewaga ekipy rejonu solecznickiego nad rywalem wynosiła 12 bramek. Po takim ciosie Kiras nie liczył już na wygraną, aczkolwiek drużynie z Jeziorosów udało się zmniejszyć prowadzenie rywali do 9 bramek. Ostateczny wynik meczu, 40:31 dla TG Sokół.

„Wygraliśmy dziś z przewagą w 9 bramek, lecz nie lekceważymy swoich rywali, każdy może pokazać solidną grę, dlatego my również staramy się grać jak najlepiej. Czasami idzie nam dobrze, czasami gorzej, wszystko zależy od nastawienia ekipy”- mówił szczypiornista drużyny TG Sokół Waldemar Nowicki.

W zwycięskiej ekipie prym wiódł Andrej Gaiduk, który zdobył 11 bramek. 6 dodał Vytautas Tolstovas. W przegranej drużynie liderem był Mark Virčinskas, 13 bramek.