• 30 sierpnia, 2014 23:11

Zwycięstwo na początek – Litwa wygrała z Meksykiem

Litewska reprezentacja w koszykówce mężczyzn skutecznie rozpoczęła mistrzostwa świata w Hiszpanii. W pierwszym meczu Litwini pokonali Meksykanów 87:74 (22:27, 23:14, 22:12, 20:21).

Mecz rozpoczął się po myśli reprezentacji Meksyku – prawie każdy rzut z dystansu osiągał cel (22:27). W drugiej kwarcie Litwini zyskali jednak przewagę i to podopieczni Jonasa Kazlauskasa zeszli na długą przerwę z podniesionymi głowami – (45:41).

Chociaż po wznowieniu Meksykanie obudzili się i wyszli na prowadzenie (47:51), to Litwini ponownie urządzili prawdziwe piekło (20:20) i przed decydującą kwartą prowadzili już 14 punktami (67:53). Litewska reprezentacja utrzymała prowadzenie do końca meczu i zaliczyła pierwsze punkty w czempionacie (87:74).

Litwa: Jonas Mačiulis 19, Jonas Valančiūnas 17 , Donatas Motiejūnas 15, Dariusz Ławrynowicz i Simas Jasaitis po 9, Adas Juškevičius 8, Renaldas Seibutis i Paulius Jankūnas po 4, Šarūnas Vasiliauskas 2.

Meksyk: Francisco Cruz 21, Jorge Gutierrez 13, Gustavo Ayon 12, Paul Stoll 7 punktów.