Zwycięstwo Brignone na inaugurację Pucharu Świata

Włoszka Federica Brignone wygrała zawody slalomu giganta w austriackim Soelden inaugurujące alpejski Puchar Świata w sezonie 2015/16.

Drugie miejsce zajęła Amerykanka Mikaela Shiffrin ze stratą 0,85 s, a trzecie Tina Weirather z Liechtensteinu -1,25.

Kolejność ta została utrzymana po pierwszym przejeździe, w którym z numerem 65. na trasę wyruszyła Maryna Gąsienica-Daniel. Zawodniczka Klubu Sportowego Śmig Zakopane nie ukończyła jednak przejazdu i zabrakło jej w drugiej serii.

W Soelden nie startowały m.in. Amerykanka Lindsey Vonn, Austriaczka Anny Fenninger, która kilka dni temu doznała ciężkiej kontuzji kolana, a także Słowenka Tina Maze; mistrzyni olimpijska z Soczi w tej konkurencji zrobiła sobie przerwę i nie wiadomo, czy jeszcze wróci na stoki.