Žalgiris zdruzgotany przez „moskiewski czołg”

Koszykarzom Žalgiris Kowno nie udał się odnieść zwycięstwa w meczu z najsłynniejszym klubem rosyjskim. CSKA Moskwa kolejny raz udowodniła status top klubu Euroligi bieżącego sezonu. Mistrzowie Litwy w domowym meczu rozgrywek Top - 16 Euroligi zostali rozbici przez Moskwian 59:94 (11:26, 18:18, 16:22, 14:28).

Było to już 16 spotkanie drużyn w historii Euroligi. Pierwsze spotkanie odbyło się w 2000 roku i było to ostatni zwycięski mecz Žalgirisu z CSKA.

Niestety i tym razem ponownie wygrali goście. Już od pierwszych minut CSKA przejęła kontrolę meczu i z czasem tylko zwiększała przewagę.

W pierwszej połowie spotkania najgroźniejszymi koszykarzami CSKA był Francuz Nando De Colo oraz Serb Miloš Teodosič.

W trzeciej odsłonie Moskwianie nie zmniejszali biegu, a ich prowadzenie ciągle rosło.

Pod koniec spotkania trener Žalgirisu Šarūnas Jasikevičius na parkiet wypuścił rezerwowych graczy, którzy rzadziej mają szansę popisać się w meczu tak wysokiej rangi. Doprowadziło to w końcu do przewagi CSKA w 36 punktów.

To już trzecia porażka Žalgirisu w tym sezonie ze stratą w 30+ punktów dla rosyjskich klubów. Przedtem mistrzowie Litwy ulegli Chimkom Moskwa oraz Lokomotiw Kubań.

Žalgiris: Paulius Jankūnas 16 punktów (6/9 rzutów za dwa, 0/2 rzutów za trzy, 4/5 rzutów wolnych, 4 zbiórki), Olivier Hanlan 8, Siim-Sander Vene 7, Ian Vougiouk i Renaldas Seibutis po 6, Lukas Lekavičius 5, Martynas Pocius 4, Kaspars Vecvagars 3, Edgaras Ulanovas i Brock Motum po 2.

CSKA: Miloš Teodosič 20 (4/7 rzutów za dwa, 3/6 rzutów za trzy, 3/3 rzutów wolnych), Nando De Colo 19, Joel Freeland 13, Vitalij Fridzon 10, Kyle Hines 9, Viktor Chriapa 7.