Žalgiris z mistrzami walczył przez dwie kwarty

W piątek mistrzowie Litwy musieli opuścić parkiet z opuszczonymi głowami. Žalgiris w domowym meczu Euroligi, uległ ekipie Real Madryt 75:90 (17:13, 24:26, 12:23, 22:28).

Žalgiris wciąż na swoim koncie ma 2 wygrane na etapie Top- 16, broniący tytuł Real Madryt zdobył już 6 zwycięstwo.

Kownianie mieli świetny początek spotkania, przez długi czas to oni mieli przewagę w pojedynku, lecz w trzeciej odsłonie mistrzowie Litwy mieli wpadkę z której skorzystał Real Madryt. Po trafieniu Filipe’a Reyesa Hiszpanie po raz pierwszy objęli prowadzenie (53:51).

W drugiej połowie spotkania, świetnym w składzie gości był Argentyńczyk Andreas Niacioni, który trafił 6 z 6 rzutów zza łuku.

Litewski niski skrzydłowy, broniący barw Realu Madryt – Jonas Mačiulis na parkiecie spędził 22 minuty zdobył 9 punktów, zebrał 4 piłki i wykonał 2 asysty.

Žalgiris: Paulius Jankūnas 21 (8/9 za dwa, 8 zbiórek), Ian Vougioukas 13, Siimas-Sander Venė i Jerome Randle po 8, Olivier Hanlan 7.

Real: Andresas Nocioni 22 ( 6/6 za trzy, 7 zbiórek), K.C.Rivers 14, Felipe Reyes 10, Jonas Mačiulis, Sergio Rodriguez i Gustavo Ayon po 9.