Žalgiris wywiózł zwycięstwo z Izmiru

Niezwykle ważne zwycięstwo w Eurolidze koszykarzy odniósł Žalgiris Kowno. Mistrzowie Litwy w trzecim meczu pokonali w Izmirze Pinar Karsiyakę 68:66 (23:15, 15:18, 20:19, 10:14).

Žalgiris kontrolował przebieg spotkania w pierwszej połowie, na co burzliwie reagowali kibice gospodarzy. Niesieni ogłuszającym dopingiem koszykarze Pinar Karsiyaka ruszyli do odrabiania strat dopiero w trzeciej kwarcie. W decydującej odsłonie mistrzowie prowadzili jeszcze (61:56), lecz gospodarze szybko wyszli na prowadzenie (61:64) i dopiero celne rzuty Pauliusa Jankūnasa wyrównały wynik (64:64). Na 12 sekund przed końcową syreną Kenan Sipahi próbował znów ucieszyć swoich kibiców, jednak ręce Ranaldasa Seibutisa i Mantasa Kalnietisa nie zadrżały i z ważnego zwycięstwa na wyjeździe cieszyli się zielono-biali – 68:66.

Karsiyaka: Kenny Gabriel 17, Justin Carter 12 (11 zbiórek), Kenan Sipahi i Joe Ragland (8 asyst) po 8, Josh Carter 7 punktów.

Žalgiris: Paulius Jankūnas 16 (10 zbiórek, 24 pkt skuteczności), Brock Motum 13 (7 zbiórek, 20 pkt skuteczności), Ian Vougioukas 11, Olivier Hanlan 10, Mantas Kalnietis (5 asyst) i Renaldas Seibutis po 7, Edgaras Ulanovas 4.