Žalgiris wygrał pierwszy finałowy mecz ligi LKL

W czwartek w Kownie wystartowała seria finałowa koszykarskiej ligi LKL. Po rocznej przerwie ponownie rywalizują w niej Žalgiris Kowno i Lietuvos rytas.

W pierwszym meczu triumfowali zielono-biali 73:66 (24:18, 19:13, 12:13, 18:22).

Podstawową broną gospodarzy w tym meczu była walka pod koszami, którą wygrali 48:31. Właśnie po trzech zebranych piłkach w ofensywie Artūras Milaknis trafił niezwykle ważną „trójkę” i dał czteropunktowe prowadzenie gospodarzom – 68:64. Po minutowej przerwie wilnianie nie zdołali już powrócić do gry.

Drugi mecz finałowej serii odbędzie się w niedzielę w Wilnie. Początek starcia o 16.15.

Žalgiris: Artūras Milaknis 18, James Anderson 14 (5 zbiórek), Robertas Javtokas 12 (11 zbiórek), Lukas Lekavičius 9, Siim-Sander Vene 8.

Lietuvos rytas: Antanas Kavaliauskas 17 (8 asyst), Krzysztof Ławrynowicz 17, Travis Leslie 11, Žygimantas Janavičius 9 (6 asyst).