Žalgiris wygrał nad morzem, męczarnie Rytasu

Žalgiris Kowno w 12. kolejce ligi LKL pokonał na wyjeździe Neptūnas Kłajpedę 82:73 (26:17, 17:22, 18:18, 21:16). Dzień wcześniej zwycięstwo wymęczyli koszykarze Lietuvos rytasu Wilno.

Goście w Kłajpedzie prowadzili praktycznie od pierwszych minut spotkania (26:17). Jeszcze przed przerwą koszykarze Neptūnasu próbowali odrobić straty, jednak nie do zatrzymania w ten wieczór był Paulius Jankūnas, który dzielił i rządził pod koszem. Do szatni zawodnicy zeszli przy stanie 43:39 dla Žalgirisu.

Po raz pierwszy na prowadzanie gospodarze wyszli po wznowieniu (51:52). Nie trwało to długo, bowiem kwartę zakończyli znów przegrywając – 61:57. W decydującej odsłonie Neptūnasowi nie udało się zaskoczyć rywali i miejscowi kibice byli zmuszeni opuścić salę w opuszczonymi głowami – 82:73.

Žalgiris: Paulius Jankūnas 24, Mantas Kalnietis 16 (6 asyst), Edgaras Ulanovas 12, Ian Vougioukas 9, Brock Motum 6.

Neptūnas: Daniel Ewing 21, Jerai Grant 16, Travis Bader i Donatas Zavackas po 9, Arnas Butkevičius 7.

W sobotę dziesiątą wygraną zanotowali koszykarze Lietuvos rytasu Wilno. Wilnianie po zaciętej walce pokonali w domu Juventus Uciana 83:82 (25:17, 15:20, 24:19, 19:26). W roli głównego szkoleniowca wystąpił Arvydas Gronskis, który zamienił drugiego czasowego trenera Aurimasa Jasilionisa.

Lietuvos rytas: Gediminas Orelikas i Krzysztof Ławrynowicz – po 15, Artūras Gudaitis 14, Marius Runkauskas 8.

Juventus: Arminas Urbutis 19, Edgaras Želionis i Spencer Butterfield – po 16, Rolandas Alijevas 13, Egidijus Dimša 8.