Euroliga: Žalgiris w świetnym stylu ograł Anadolu Efes

Kowieński Žalgiris zdobył drugie zwycięstwo na wyjeździe oraz piąte w sumie w rozgrywkach Euroligi. Mistrz Litwy z wynikiem 84:71 zwyciężył z Anadolu Efes Stambuł.

Kownianie byli celniejsi od rywali w rzutach z gry, zebrali także o 11 piłek więcej pod koszami, chociaż ekipa z Stambułu dotąd była najlepszą zbierającą ekipą Euroligi.

Mistrz Litwy od początku meczu presingował rywala. Dobrze spisywał się także w defensywie. Jednak duża ilość strat strat w pierwszej połowie nie pozwoliła Žalgirisowi na zdobycie większego prowadzenia.

W drugiej odsłonie gospodarze dogonili Žalgiris, lecz nie na długo. Dzięki staraniom Edgarasa Ulanovasa zielono- białym udało się zdobyć 14-punktową przewagę. W drugiej połowie świetnie grał Kevin Pangos, który trafił 5 z 6 rzutów za trzy. z 15 punktami Pangos został najskuteczniejszym graczem Žalgirisu. Drugim był Edgaras Ulanovas z 14 oczkami.

Mistrz Litwy odniósł piąte zwycięstwo, na swoim konice kownianie mają również 8 porażek i obecnie plasuje się na 12 miejsce w tabeli.