Žalgiris w finale turnieju im. V. Garastasa

W pierwszym meczu gigantów litewskiej koszykówki w tym sezonie górą był kowieński Žalgiris. Mistrzowie Litwy pokonali Lietuvos rytas 70:66 (18:15, 16:22, 10:16, 24:13).

Inicjatywa na przeciągu całego meczu przechodziła z rąk do rąk i Žalgiris zwycięstwo zawdzięcza lepszej czwartej kwarcie. Na minutę do końca Travis Leslie wyrównał wynik, jednak do końca spotkania to tylko zielono-biali trafiali do kosza. Zwycięstwo rzutem karnym w ostatnich sekundach zatwierdził James Anderson.

Dzięki temu zwycięstwu Žalgiris awansował do finału towarzyskiego turnieju im. Vladasa Garastasa. W sobotę odbędzie się również drugi półfinał. Zagrają w nim koszykarze kłajpedzkiego Neptūnasu i moskiewskich Chimki.

Žalgiris: J.Anderson 17, S.S.Vene 12, V.Kariniauskas i A.Gudaitis 10, R.Javtokas 7, D.Songaila 6, V.Lipkevičius i A.Milaknis 3, L.Lekavičius 2.

Lietuvos rytas: M.Gecevičius 18, P.Dambrauskas 11, A.Valeika i A.Kavaliauskas 7, M.Moser 5.