Žalgiris przegraną zakończył przygotowania do eliminacji LM

Piłkarski mistrz Litwy, wileński Žalgiris rozegrał ostatnie towarzyskie spotkanie przed pojedynkiem w eliminacjach do Ligi Mistrzów. W środę przeciwnikiem Žalgirisu była ekipa reprezentującą rosyjską ekstraklasę, Terek Grozny. Mimo dominacji wilnian na boisku, zwycięstwo odniosła ekipa z Czeczeni- 2:1.

Ostatni pojedynek przed eliminacjami do Ligi Mistrzów Žalgiris rozpoczął od pressingu rywali na każdym metrze boiska. Mistrzowie Litwy pokazywali agresywną ofensywę, przez co często grali na granicy spalonego.

Pierwszy cios na bramkę rywala, który w ubiegłym sezonie zajął 7 miejsce w rosyjskiej ekstraklasie, został wykonany w 20 minucie spotkania. Vytautas Lukša uderzył nad poprzeczką.

Pierwsza bramka padła dopiero w drugiej połowie pojedynku. W 60 minucie meczu absolutnie wolny Bekim Balaj po dośrodkowaniu strzelił głową. Odpowiedź Žalgirisu padła już w 71 minucie spotkania. Rzut wolny z odległości 30 metrów realizował Egidijus Vaitkūnas. Po 4 minutach Magomed Mitrishev uderzeniem zza pola karnego zdobył zwycięstwo dla własnej ekipy.