Euroliga: Žalgiris po raz drugi przegrał z Chimki Moskwa

Kowieński Žalgiris poniósł porażkę w rozgrywkach Euroligi na etapie Top-16. Zielono- biali po raz drugi ulegli Chimki Moskwa 71:76 (17:20, 20:15, 12:21, 22:20). Mistrzowie Litwy już wcześniej stracili szanse na awans do ćwierćfinału.

Žalgiris świetnie rozpoczął spotkanie. Już w pierwszej odsłonie kownianie trafili 4 rzuty zza łuku, a po pierwszej połowie zaliczyli tylko 3 straty. Przeciwnik odpowiedział na to 9 błędami. Przed dużą przerwą przewaga Žalgirisu wynosiła 2 punkty,a najskuteczniejszym zawodnikiem był Edgaras Ulanovas, który zanotował 12 punktów.

W trzeciej kwarcie, sytuacja się zmieniła. Chimki był skuteczniejszy w ataku oraz defensywie, Žalgiris z kolei zaczął popełniać błędy. Moskiewski klub wygrał kwartę 21:12 i przed decydującą kwartą miał 7 punktów przewagi. W ostatniej odsłonie Chimki świetnie się spisali w defensywie wykonując aż 7 bloków. Ostatecznie to oni celebrowali zwycięstwo 76:71.

Žalgiris by tragiczny pod koszami. Zdobyli zaledwie 20 zbiórek, przeciwnik zaliczył o 19 zbiórek więcej (39).

Žalgiris: E.Ulanovas 17, P.Jankūnas 16 (8 zbiórek), L.Lekavičius 11, B.Motum 10, J.Randle 4, I.Vougioukas 4.

Chimki: T.Rice 17, P.Koponen 15, J.Augustine 12, T.Honeycutt 10.