Žalgiris po dramatycznej walce odpadł z Ligi Mistrzów

Mistrz Litwy, Žalgiris Wilno na wyjeździe przegrał z Astaną Kazachstan (2:1) i zakończył występ w eliminacjach Ligi Mistrzów. Pierwszy pojedynek w Wilnie zakończył się z wynikiem 0:0.

Mistrz Kazachstanu Astana już od pierwszych minut przejęła kontrolę piłki i przez dłuży czas znajdowała się na połowie wilnian. W 31 minucie gospodarzom udało się zdobyć pierwszą bramkę. Po podaniu rożnym celnym strzałem głową do siatki rywali popisał się Marin Aničič.

Po pierwszej połowie Astana wykonała 6 rzutów na bramkę, z kolei Žalgiris tylko jeden.

W drugiej odsłonie Žalgiris zademonstrował znacznie lepszą grę w ofensywie. Trafieniem prosto w bramkarza dobrej okazji nie wykorzystał Saulius Mikoliūnas, który wkrótce zszedł z boiska, a w jego miejsce w składzie pojawił się Bahrudin Atajič. W 57 minucie zielono- biali wyrównali rezultat. Brazylijczykowi Elivelto nie mocnym strzałem zza pola karnego udało się skierować piłkę do siatki rywala.

Jednak wyniku który dawał mistrzom Litwy awans do kolejnego etapu eliminacji nie udało się zachować. W ostatniej doliczonej minucie, autor pierwszej bramki Marin Aničič zdobył dublet, po wykorzystaniu zamieszania w polu karnym wilnian.