Žalgiris Kowno pożegna się z Euroligą

Žalgiris Kowno po przegranej z Barceloną 72:83 (16:22, 17:20, 20:23, 19:18) stracił ostatnią nadzieję na awans do kolejnej fazy Euroligi i rywalizację zakończy na etapie TOP-16.

Mistrzowie Litwy przeciwstawili się Barcelonie tylko w pierwszej kwarcie. Przez pozostałe trzy inicjatywa była w rękach gości, a gospodarze piłkę tracili aż 15 razy (rywale – 9). Podczas długiej przerwy uhonorowano legendę kowieńskiej ekipy Modestasa Paulauskasa, którego trykot był podniesiony pod dach areny Žalgiris.

Najwięcej punktów przegranym uzyskał obchodzący 26 urodziny James Anderson, który rzucił 24 punkty. Artūras Milaknis dołożył 12, a Darius Songaila – 10 punktów. Zwycięzcom 16 punktów rzucił Alex Abrines, 14 – Tibor Pleiss (7 zbiórek), a Tom Satoransky zdobył 12 „oczek”. Maciej Lampe w cztery minuty uzyskał dwa punkty, miał zbiórkę i stratę.

Na koncie Žalgirisu, który już nie ma praktycznych szans na grę w ćwierćfinale, są 4 wygrane i 8 porażek.

Koszykarze Barcelony grali z czarnym kirem na znak żałoby po ofiarach po wtorkowej katastrofy samolotowej w Alpach francuskich, w której zginęło 150 osób, w tym 51 Hiszpanów. Samolot Airbus A320 linii Germanwings leciał z Barcelony do Duesseldorfu.