Žalgiris Kowno pierwszym finalistą ligi LKL

Kowieński Žalgiris nie przedłużał sobie drogi do finału koszykarskiej ligi LKL. We środę mistrzowie kraju pokonali w domu Juventus Uciana 96:49 i w półfinałowej rywalizacji triumfowali 3-0.

Jak i w dotychczasowym dwóch starciach Juventus na boisku istniał tylko przez pierwsze 10 minut. Po pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili 24:16, jednak już w drugiej odsłonie odskoczyli rywalom na 20 punktów – 48:28. Žalgiris do końca kontrolował przebieg meczu, a skutecznością z linii 6,75 popisał się nawet Robertas Javtokas.

W finale ligi LKL zielono-biali zmierzą się z lepszym z rywalizacji Lietuvos rytas – Neptūnas. Po dwóch meczach w tej serii jest remis 1-1.

Žalgiris: Artūras Milaknis i Will Cherry po 13 (8 zbiórek), Artūras Gudatis (6 zbiórek) i Vytenis Lipkevičius po 11, James Anderson i Darius Songaila po 10.

Juventus: Saulius Kulvietis 12, Ovidijus Varanauskas 10, Nikita Barinov 7 (6 zbiórek), Rashaun Broadus i Vaidas Čepukaitis po 6 (9 zbiórek).