• 3 czerwca, 2015 21:24

Žalgiris Kowno o krok od złotych pierścieni LKL

Žalgiris Kowno, który w dramatycznym pojedynku w domu po dogrywce pokonał Lietuvos rytas Wilno, okazał się o krok od tytuły mistrza LKL.

W trzecim spotkaniu finałowej serii Žalgiris po dogrywce pokonał Lietuvos rytas 71:68 (16:14, 18:15, 14:19, 14:14, 9:6) i w serii do czterech wygranych prowadzi już 3-0.

Chyba najważniejszy rzut tego meczu zrealizował Artūras Milaknis, którego „trójka” pozwoliła gospodarzom wyjść na prowadzenie (68:67), gdy zegar wskazywał minutę do końca dogrywki. Wilnianie nie zdołali odpowiedzieć skutecznie i wkrótce ten sam koszykarz trafił dwa rzuty wolne. Po rzucie wolnym zrealizowali również Krzysztof Ławrynowicz i Paulius Jankūnas, ale większych zmian to nie wniosło – Žalgiris cieszył się z wygranej 71:68.

Zielono-biali po raz siedemnasty na najwyższym stopniu podium mogą stanąć w sobotę w Wilnie, gdzie odbędzie się czwarte spotkanie tej rywalizacji.

Žalgiris: Paulius Jankūnas 20 (11 zbiórek), James Anderson 12, Will Cherry 10, Artūras Milaknis 9, Darius Songaila 6.

Lietuvos rytas: Antanas Kavaliauskas 22 (9 zbiórek), Krzysztof Ławrynowicz 15, Gediminas Orelik 7, Billy Baron i Žygimantas Janavičius po 5.