Žalgiris doznał pierwszej porażki w Eurolidze

Wszystko było w rękach Mantasa Kalnietisa, jednak jego rzut z dystansu w ostatniej sekundzie czwartej kwarty chybił celu i Žalgiris Kowno przegrał w drugim meczu Euroligi koszykarzy z Lokomotivem-Kuban Krasnodar 74:76 (31:27, 9:16, 17:17, 17:16).

Mecz w Kownie rozpoczął się po myśli gospodarzy, którzy w pierwszej kwarcie zdołali zebrać czteropunktową przewagę (31:27). Po krótkiej przerwie coś się zacięło i inicjatywę przejęli goście. Do szatni koszykarze schodzili przy stanie 43:40 dla Lokomotivu.

Po wznowieniu Žalgiris nie mógł odnaleźć swojej gry, przegrywając przede wszystkim walkę pod koszami (51:60). Krótki zryw przed końcem trzeciej kwarty pozwolił zbliżyć się im jednak na odległość rzutu z dystansu (57:60). Zacięta walka trwała w decydującej odsłonie – obie ekipy szły punkt w punkt. Na 12 sekund do końca Victor Claver trafił dwa rzuty wolne (74:74) i piłka była w rękach zielono-białych. Jednak ostatni rzut Kalnietisa zza linii trzech punktów nie trafił do kosza i ze zwycięstwa cieszyli się przyjezdni – 74:76.

Žalgiris: Ian Vougioukas 22, Renaldas Seibutis 11, Olivier Hanlan i Mantas Kalnietis po 9, Martynas Pocius i Brock Motum po 8.

Lokomotiv-Kuban: Malclom Delaney 21, Ryan Broekhoff 13, Victor Claver 12, Kiril Fesenka 9.