Wystartowała A liga! Wygrana debiutantów, Rosjanie rozstrzelali Troki

W inauguracyjnym spotkaniu SMScredit.lt A ligi spotkali się debiutanci z Kowna i stare wilki z Szawel. Po emocjonującym pojedynku górą byli piłkarze Stumbrasa 3:1 (3:0).

Wynik przesądzony został praktycznie po pół godziny gry, kiedy to gospodarze zdobyli wszystkie trzy swoje gole. Najpierw bramkarza Šiauliai pokonali Erikas Skripkinas, Audrius Račkus, a w 34. minucie pięknym strzałem rozbroił go Artūras Rimkevičius. Goście do głosu doszli dopiero w drugiej połowie: karnego zarobił Tadas Eliošius, a na honorowego gola skonwertował go Ramūnas Radavičius.

Stumbras Kowno 3-1 Šiauliai Szawle
12′ [1-0] Erikas Skripkinas
21′ [2-0] Audrius Račkus
34′ [3-0] Artūras Rimkevičius
77′ [3-1] Ramūnas Radavičius (11 m.)

W innym meczu spotkali się brązowi medaliści z Kłajpedy i ekipa z Trok. Spotkanie lepiej zaczęli goście ze stolicy Witoldowej, którym gola zdobył Lukas Kochanauskas. Atlantas, dzięki bramce Andreja Paniukova, zdołał przed przerwą wyrównać i obronić rzut karny. Po wznowieniu swój koncert kontynuował Paniukov: Rosjanin zdobył trzy gole, a w międzyczasie strzelić zdążył również Maksim Maksimov.

Atlantas Kłajpeda 5-1 Trakai Troki
23′ [0-1] Lukas Kochanauskas
42′ [1-1] Andrej Paniukov
57′ [2-1] Andrej Paniukov
65′ [3-1] Maksim Maksimov
70′ [4-1] Andrej Paniukov
82′ [5-1] Andrej Paniukov