Wyniki dnia sportu w Białej Wace

Podczas zmagań w ramach dnia sportu, który odbył się w Białej Wace i był poświęcony dniu Konstytucji 3 Maja, rywalizowano nie tylko w biegu, ale również w zawodach koszykarskich, siatkarskich czy nawet siłowaniu na rękę lub Ringo.

W zawodach biegowych najmniejsi uczestnicy (grupa do lat 10) mieli do pokonania jeden kilometr. Wśród dziewczyn najlepiej się spisała Gustė Taparauskaitė z Elektrenai. Wśród chłopców najlepiej się zaprezentował także mieszkaniec Elektrenai- Arnas Bliujus. Warto podkreślić, że najmłodszy uczestnik zawodów – Jakub Nowosławski z Solecznik ukończył dopiero 4 lata.

W biegu sztafetowym najlepsi byli uczniowie Gimnazjum Tysiąclecia w Solecznikach, na drugim miejscu uplasowali się uczniowie Gimnazjum w Ejszyszkach, brąz zdobyli gospodarze imprezy- Gimnazjum im.Elizy Orzeszkowej w Białej Wace.

W biegu głównym na 10 kilometrów „Biała Waka-Rudniki-Biała Waka” najszybszą była Renata Siliuk z Solecznik, która dystans pokonała w 39 minut i 28 sekund. Drugie miejsce zajęła przedstawicielka Kowna – Sada Bukšnienė (40 min 55 s.), na najniższym stopniu podium okazała się wilnianka Svetlana Čerlina.

Wśród mężczyzn rywalizacja również była zacięta, a najszybszym okazał się Petras Pranckūnas (31 min. 12 s.), który triumfował w tych zawodach drugi rok z rzędu. Tylko o 5 sekund wolniejszy był Maksim Kulik z Kowna. Na trzecim miejscu uplasował się Vytautas Gražys z Wilna, który od lidera stracił 26 sekund.

W biegu głównym w sumie wzięło udział 48 sportowców.

Najsilniejsi zmierzyli się w siłowaniu na rękę. Tu najlepszym się okazał Gvazdowicz Valerij. Kobiety także wzięły udział w tej rywalizacji. Tytuł najsilniejszej pani przypadł Dorocie Skarinej.

Nie była to jedyna dziedzina sportowa w której mogli się zmierzyć „Herkulesi”. W podejmowaniu odważnika kettlebell, ważącego 24 kilogramy, najlepiej się spisał Arnold Laweckij, który nad głową sprzęt uniósł 73 razy. Na drugim miejscu z 66 próbami okazał się Jerzy Wierzbicki.

Drużyna gospodarzy, nie pozostawiła żadnych szans rywalom, triumfując w turnieju koszykarskim. Srebro zawodów przypadło sportowcom ze Starych Trok, a brąz wywalczyli koszykarze z Landwarowa.

W turnieju siatkówki dla kobiet, pierwsze miejsce celebrowały dziewczyny z Butrymańców, a najcelniejsza w zawodach Ringo okazała się drużyna z Czużekampiów, która wyprzedziła gospodarzy imprezy- drużynę Białej Waki oraz ekipę z Butrymańców.

Ogólnie w dniu sportu w Białej Wace, wzięło udział 246 sportowców.