Wymęczone wygrane Lietuvos rytasu i Žalgirisu

Žalgiris Kowno pozostaje jedyną niepokonaną ekipą w litewskiej lidze koszykówki (LKL). Mistrzowie Litwy wygrali w niedzielę na wyjeździe z Nevėžisem Kiejdany 90:67 (20:25, 20:14, 25:15, 25:13).

Wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania, bowiem jeszcze w pierwszej kwarcie Nevėžis prowadził 22:14. Žalgiris wyższy bieg włączył dopiero w drugiej kwarcie i dosyć szybko zyskał zwycięskie prowadzenie.

17 punktów zielono-białym zdobył Ian Vougioukas (6 zbiórek), 15 rzucił Edgaras Ulanovas (6 zbiórek i 4 asysy), 12 – Olivier Hanlan, po 10 dołożyli Lukas Lekavičius, Renaldas Seibutis i Robertas Javtokas (7 zbiórek). Wśród gospodarzy najskuteczniejszy był Mindaugas Kupšas – 17 punktów i 10 zbiórek.

Nie bez problemów siódme zwycięstwo w lidze wywalczył Lietuvos rytas Wilno. Wicemistrzowie po emocjonującej walce pokonali w domu Vytautas Preny-Birsztany 81:74 (25:19, 20:13, 21:21, 15:21).

Po przerwie wilnianie mieli jeszcze bezpieczną, dwupunktową przewagę. W ostatniej odsłonie swój koncertowy występ rozpoczął Šarūnas Vasiliauskas, dzięki którego celnym rzutom straty gości stopniały do 3 punktów (57:60). Zbawcą gospodarzy został Krzysztof Ławrynowicz. Koszykarz rzucił siedem punktów z rzędu i pozbawił przyjezdnych wszelkich nadziei.

Lietuvos rytas: Gediminas Orelikas 16, Deividas Gailius 14, Krzysztof Ławrynowicz 13, Julius Jucikas 11 punktów.

Vytautas: Šarūnas Vasiliauskas 27, Vilmantas Dilys 14, Vytautas Šulskis (10 zbiórek) i Laimonas Kisielius po 10 punktów.