• 24 października, 2016 6:01

Wymarzony start. Zwycięstwo Sokołów w pierwszym pojedynku ligowym

Szczypiorniści Solecznickiej ekipy TG "Sokół" od wygranej rozpoczęli zmagania w I lidze litewskiej piłki ręcznej. W pojedynku rozegranym w Ejszyszkach Sokoły z wynikiem 31:27 (14:15) pokonali SRC „Almeida – Stronglasas“ z Olity.

Roman Niedźwiecki

Brązowi medaliści ubiegłorocznych rozgrywek na parkiecie zmierzyli się z bardzo dobrze znanym rywalem. Goście z Olity byli nastawieni również na udany start sezonu, dlatego pierwsza część spotkania była bardzo wyrównana, a żaden z rywali nie mógł zdobyć większej przewagi. Już w pierwszej odsłonie Sokołów za sobą prowadził, Elvin Žukovski, który w pierwsze pół godziny pojedynku zdobył nawet 7 bramek. Żaden z graczy SRC „Almeida – Stronglasas” nie mógł się pochwalić taką statystyką, aczkolwiek po pierwszej odsłonie przewaga był po stronie gości (15:14).

Na początku drugiej połowy Sokołów wiódł za sobą Vytautas Tolstovas, który zdobył cztery bramki z kolei dla swojej drużyny. Przełomowy moment spotkania nastąpił w 41 minucie gdy Solczanie poszli za ciosem i wciągu 2 minut zdobyli 4 bramki z kolei, co pozwoliło im osiągnąć 3 punktową przewagę. Od tego momentu pojedynek przebiegał pod dyktando Sokołów, którzy z każdą minutą powiększali różnicę punktową. W 55 minucie prowadzenie Sokołów wynosiło już 6 oczek. Rywalom udało się jeszcze strzelić kilka bramek do końca spotkania, lecz było to zdecydowanie za mało aby odnieść zwycięstwo w tym pojedynku. Ostatecznie Sokoły celebrowali zwycięstwo z wynikiem 31:27.

TG „Sokół”: Elvin Žukovski- 9, Jan Girdijevskij- 7, Vytautas Tolstovas- 5, Dmitrij Bezujevskij- 3, Dariusz Gurecki-3, Lukas Utovka- 2, Jarosław Trocki- 1.

SRC „Almeida – Stronglasas“ : Tomas Straigys- 8, Ernestas Milius- 5, Nedas Buronko- 4.

Ekipie z Solecznik z powodu kontuzji nie mógł pomóc jeden z liderów drużyny, Waldemar Nowicki, który po meczu udzielił wywiadu dla zw.lt.

Czy w tym sezonie zaszły jakieś zmiany w ekipie?

Ten sezon rozpoczynamy wcześniej niż ubiegły. Nie mieliśmy dużo czasu na treningi, można powiedzieć, że dziś odbył się taki poważniejszy trening. W tym roku dołączyło do nas kilku młodych i perspektywnych graczy. Cieszy również to, że pozostali również liderzy z ubiegłych sezonów, aczkolwiek nie wszyscy dzisiaj mogli pomóc nam na parkiecie z powodu pracy lub kontuzji.

Jakie cele w bieżącym sezonie stawia przed sobą drużyna?

Dużo zależy od nas, lecz nie wszystko. W ubiegłym sezonie osiągnęliśmy półfinał i mieliśmy zamiar iść dalej, lecz z powodu kontuzji kluczowych graczy było to trudno zrobić. Mamy możliwość walczyć o najwyższe pozycje i będziemy się o to starać. Jak będziemy mieli szczęście i ominą nas kontuzje to możemy powalczyć z każdym.