Eurosport

WTA w Madrycie: Agnieszka Radwańska przegrała z Dominiką Cibulkovą

Kolejna niespodzianka w Mutua Madrid Open. Najpierw w niedzielę z imprezą pożegnała się rozstawiona z dwójką Angelique Kerber, a kilka godzin później odpadła turniejowa jedynka Agnieszka Radwańska. Polka przegrała po ciężkim i wyrównanym meczu ze Słowaczką Dominiką Cibulkovą 4:6, 7:6 (3), 3:6.

Niedzielne starcie od początku było niezwykle wyrównane. Każdy gem trwał średnio ponad pięć minut. W sześciu pierwszych, oglądaliśmy aż cztery przełamania. Polka powinna prowadzić 4:2, ale zmarnowała prowadzenie 40:15 przy swoim podaniu. Zrobiło się więc 3:3, a po chwili 3:4 i to Isia musiała gonić wynik. W ostatnim gemie seta także miała przewagę, którą straciła przegrywając 4:6. W partii otwarcia Słowaczka zagrała 21 piłek kończących (tzw. winnerów), a krakowianka zaledwie 10. To pokazuje, że rywalka była bardziej agresywna. I przede wszystkim to ryzyko się opłacało, bo popełniła tylko 12 niewymuszonych błędów.

W drugim secie Radwańska wyszła z wielkiej opresji. Cibulkova prowadziła 5:3 i kiedy wydawało się, że zaraz zakończy mecz, zaczęła się denerwować. Popełniła dwa podwójne błędy z rzędu i oddała gema bez walki. Po chwili Słowaczka prowadziła przy serwisie Polki nawet 30:15, ale nie potrafiła dobić Isi, która poczuła słabość rywalki i wyrównała, a potem to ona wyszła na prowadzenie 6:5. Teraz większa presja była po stronie naszej gwiazdy. W efekcie oglądaliśmy tie-breaka. Tam emocje szybciej opanowała turniejowa jedynka wygrywając do 3.

Trzeci set przypominał przeciąganie liny, bo niemal co chwilę oglądaliśmy przełamania. Radwańska prowadziła 2:0, ale szybko straciła trzy gemy z rzędu. Znalazła się w sytuacji z drugiej partii. Przegrywała 3:5, a Cibulkova znów otrzymała szansę na zakończenie meczu. Tym razem ją wykorzystała. Isia straci trochę punktów w Madrycie. Przed rokiem bowiem dotarła do trzeciej rundy.