• 9 sierpnia, 2014 10:19

Wspaniałe zwycięstwo Majki w szóstym etapie TdP

Rafał Majka wygrał po wspaniałej indywidualnej akcji w Bukowinie Tatrzańskiej szósty, królewski etap 71. Tour de Pologne. Na dzień przed zakończeniem wyścigu kolarz ekipy Tinkoff-Saxo zdobył żółtą koszulkę lidera.

Majka, który triumfował także dzień wcześniej w słowackim Szczyrbskim Jeziorze, wyprzedził o około dziesięć sekund dwóch Hiszpanów z grupy Movistar Benata Intxaustiego i Jona Izagirre. Wysokie, piąte miejsce zajął Przemysław Niemiec (Lampre).

W klasyfikacji generalnej Majka wyprzedza Intxaustiego o 18 sekund oraz Izagirre o 22 sekundy. Czwarty zawodnik, Francuz Christophe Riblon (AG2R) traci już 39 sekund. To solidna zaliczka Polaka przed finałem wyścigu – 25-kilometrową jazdą indywidualną na czas w Krakowie.