• 31 sierpnia, 2014 15:14

Wioślarskie MŚ – Maščinskas i Ritteris bez medalu, srebro Fularczyk-Kozłowskiej i Madaj

Z 44. wioślarskich mistrzostw świata w rywalizacji w dwójce podwójnej bez medali wrócą Litwini Rolandas Maščinskas i Saulius Ritteris. Wioślarze na dystansie 2000 m zajęli 4 miejsce.

Złoto wywalczyli Chorwaci, srebro – Włosi, a na najniższym stopniu podium stanęli Australijczycy.

Dzisiaj wystartuje Mindaugas Griškonis, który popłynie w finale jedynek na 2000 m.

Polska ekipa zakończyła udział w amsterdamskich regatach dwoma krążkami. Najpierw srebro w dwójce podwójnej wywalczyły Magdalena Fularczyk-Kozłowska i Natalia Madaj (LOTTO Bydgostia). Zwyciężyły Nowozelandki, a na trzeciej pozycji finiszowały Australijki.

Również polska męska ósemka zdobyła brązowy medal.

Ósemka startowała w składzie: Mikołaj Burda (LOTTO Bydgostia), Zbigniew Schodowski (AZS AWF Gorzów Wlkp.), Marcin Brzeziński (WTW Warszawa), Mateusz Wilangowski (Wisła Grudziądz), Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń), Michał Szpakowski, Krystian Aranowski, Pior Juszczak i sternik Daniel Trojanowski (wszyscy Zawisza Bydgoszcz). Zwyciężyli Brytyjczycy przed Niemcami.