• 24 czerwca, 2014 19:25

Wimbledon – Kubot w 2. rundzie, porażka Przesiężnego

Łukasz Kubot pokonał Niemca Jana-Lennarda Struffa 7:6 (8-6), 6:4, 6:4, a Michał Przysiężny przegrał z Australijczykiem Lleytonem Hewittem 2:6, 7:6 (16-14), 1:6, 4:6 w pierwszej rundzie wielkoszlemowego turnieju tenisowego na kortach trawiastych Wimbledonu.

Przebieg pierwszego seta odzwierciedlał zbliżoną pozycję obu zawodników w rankingu ATP. Plasujący się na 72. pozycji Kubot pokonał Struffa (66.) dopiero w tie-breaku, rozstrzygając go na swoją korzyść dopiero w końcówce.

W kolejnej rundzie zmierzy się z Dusanem Lajovicem. Będzie to jego pierwsze spotkanie z zajmującym 84. miejsce w rankingu tenisistów Serbem.

Pochodzący z Głogowa Przysiężny nigdy wcześniej nie miał okazji walczyć z byłem liderem światowej listy, który triumfował w przeszłości w dwóch turniejach wielkoszlemowych.

Polak w drugim secie walczył z rywalem jak równy z równym, wygrał go po emocjonującym tiebreaku 16:14. Ale w kolejnych popełniał zdecydowanie więcej błędów niż doświadczony rywal, który chyba także lepiej kondycyjnie wytrzymał trudy meczu.