• 28 czerwca, 2014 0:10

Wimbledon – Agnieszka Radwańska zagra w 1/8 finału

Rozstawiona z numerem czwartym Agnieszka Radwańska pokonała Portugalkę Michelle Larcher De Brito 6:2, 6:0 i awansowała do 1/8 finału wielkoszlemowego Wimbledonu.

By awansować po raz siódmy z rzędu do 1/8 finału Wimbledonu potrzebowała 57 minut. W dwóch poprzednich rundach także uporała się z rywalkami w niespełna godzinę.

W piątek zrewanżowała się Larcher De Brito za niespodziewaną porażkę w ich jedynym wcześniejszym spotkaniu. W 2008 roku w Miami wygrała w trzech setach. Portugalka rok temu w drugiej rundzie wielkoszlemowych zmagań w Londynie wyeliminowała Rosjankę Marię Szarapową, a na otwarcie w bieżącej edycji okazała się lepsza od rozstawionej z numerem 28. innej zawodniczki z tego kraju – Swietłany Kuzniecowej.

Radwańska o piąty w karierze ćwierćfinał Wimbledonu zmierzy się z występującą z numerem 22. Makarową. Będzie to ich piąte spotkanie. Trzy z dotychczasowych wygrała Polka, ale ostatnio – rok temu w 1/8 finału wielkoszlemowego US Open lepsza była Rosjanka.