• 28 listopada, 2014 22:44

Ważne zwycięstwo Žalgirisu po fantastycznym powrocie

Arcyważne zwycięstwo w Eurolidze odniósł kowieński Žalgiris (4/3), pokonując koszykarzy Niżniego Nowogrodu (3/4) 61:55 (11:13, 12:24, 20:7, 18:11).

Mistrzowie LKL mecz rozpoczęli wręcz katastrofalnie. Tuż przed przerwą przegrali nawet siedemnastoma punktami (20:37), jednak druga połowa meczu należała już do nich. Po niesamowitym zrywie 32:9 wyszli na prowadzenie (52:46), a w końcówce dopięli zwycięstwo na ostatni guzik.

Rewanż za przegraną w pierwszej rundzie (63:97) jest niezwykle ważny Žalgirisowi w walce o awans do TOP-16. Wagę zwycięstwu dodał również sensacyjna wygrana Uniksu z Realem Madryt 85:75.

Niżnij Nowogród: Tyler Rochestie 15 (7 asyst), Tarence Kinsey 11, Trey Thompkins 8, Semion Antonov i Maksim Krivoshejev po 6, Artiom Parachovski 4 (13 zbiórek), Dmitrij Chvostov 3, Jevgeniju Baburin 2 punkty.

Žalgiris: James Anderson 18 (7 zbiórek), Robertas Javtokas (11 zbiórek) i Paulius Jankūnas (11 zbiórek) po 9, Lukas Lekavičius 8, Vytenis Lipkevičius 5, Artūras Gudaitis i Vaidas Kariniauskas po 4, Darius Songaila i Artūras Milaknis po 2 punkty.