W LKL bez zmian – Žalgiris pokonał Rytas

W pierwszym pojedynku możnych koszykarskiej ligi LKL Žalgiris Kowno pokonał w domu Lietuvos rytas Wilno 79:70 (20:18, 26:15, 16:12, 17:25) i został liderem ligi.

Lietuvos rytas zaspał początek meczu, bo już w pierwszych minutach Žalgiris odskoczył 0:9. Podopieczni Marcelo Nicoli szybko jednak wrócili do siebie i przed końcem pierwszej kwarty zniwelowali przewagę gospodarzy do dwóch punktów (20:18). W drugiej odsłonie doszło do krótkiego remisu (27:27), a już niebawem za sprawą Pauliusa Jankūnasa i Edgarasa Ulanovasa zielono-biali cieszyli się z dwucyfrowego prowadzenia (46:33).

Po wznowieniu przewaga tylko rosła (56:37) i na każdy większy zryw przyjezdnych gospodarze odpowiadali celnymi rzutami (62:51, 69:51). Do końca meczu koszykarzom Lietuvos rytasu udało się tylko zmniejszyć rozmiary porażki – 79:70.

Žalgiris: Paulius Jankūnas 17 (6 zbiórek), Renaldas Seibutis 15, Mantas Kalnietis 13 (7 zbiórek, 7 asyst), Edgaras Ulanovas 9, Martynas Pocius 8, Brock Motum 6, Ian Vougioukas 5 (7 zbiórek), Lukas Lekavičius 4, Olivier Hanlan 2 punkty.

Lietuvos rytas: Nicola Laprovittola 17 (4 asysty), Antanas Kavaliauskas 16 (9 zbiórek), Julius Jucikas 8, Deividas Gailius i Rokas Giedraitis po 7, Adas Juškevičius (4 rez. perd.) i Mindaugas Lukauskis po 6, Krzysztof Ławrynowicz 3.