PAP zw.lt

ME w biathlonie: Wysoka lokata Polaka z Niemenczyna

Rosyjscy biathloniści zajęli pięć z sześciu czołowych miejsc w biegu indywidualnym na 20 km mistrzostw Europy w Dusznikach-Zdroju. Pierwszy był Aleksander Łoginow, trzeci - Aleksiej Sliepow, a srebrny medal zdobył Bułgar Krasimir Anew. W zawodach świetnie się spisał Polak z Niemenczyna, Karol Dąbrowski, który zajął 16 miejsce. Polacy spisali się słabo.

Tuż za podium uplasował się Jurij Szopin, a kolejne lokaty zajęli inni reprezentanci Rosji – Aleksiej Wołkow i Dmitrij Małyszko. W czołówce zabrakło jedynie Petra Paszczenki, który uplasował się na 31. pozycji.

Z reprezentantów Litwy najlepszy wynik pokazał Polak z Niemenczyna, Karol Dąbrowski. Dąbrowski był świetny na strzelnicy i podczas czterech wizyt nie spudłował ani razu. Ostatecznie Polak trasę pokonał z czasem 52:51.3 min od zwycięzcy tracąc 2:57 min. ulokował się na 16 miejscu. Drugi z reprezentantów Litwy, Rokas Suslavičius zajął 81 miejsce.

Wśród Polaków najlepszy był Grzegorz Guzik, regularnie reprezentujący Polskę w Pucharze Świata. Polak stracił do zwycięzcy ponad pięć minut i zajął 43. miejsce. Tuż za nim był Łukasz Szczurek z dwoma niecelnymi strzałami. Tomasz Zięba, Andrzej Nędza-Kubiniec i Tomasz Jurczak, który w ostatniej chwili zastąpił chorego Rafała Penara, nie zmieścili się w gronie 80 najlepszych.

Zmagania na Dolnym Śląsku to ostatni sprawdzian przed mistrzostwami świata w austriackim Hochfilzen, które rozpoczną się 9 lutego. W ME tradycyjnie nie startuje światowa czołówka, z kilkoma wyjątkami.