ME w biathlonie: Świetny start Litwinów z Dąbrowskim na czele

Dzisiaj w rosyjskiej miejscowości Tiumeń startowały Mistrzostwa Europy w biathlonie. W biegu sztafetowym mieszanym litewska reprezentacja zajęła 9 miejsce wśród 16 zespołów.

Litewska kadra narodowa w skład której wchodzą Natalija Kočergina, Natalija Paulauskaitė, Tomas Kaukėnas oraz Polak z Niemenczyna – Karol Dąbrowski, zaliczyła zaledwie jedną karną rundę i wykorzystała tylko 8 dodatkowych nabojów, co pozwoliło finiszować z czasem 1h 15 min. 1.0 sek. do liderów tracąc 4 min. 04.7 s.

Litewska reprezentacja była szybsza od kadry szwedzkiej (4:13.9 min.), czeskiej (4:14.0 min), białoruskiej (5:15.3 min), szwajcarskiej (5:45.2 min), kazachstańskiej, fińskiej oraz rumuńskiej.

W zawodach zwyciężyli gospodarze: Anastasia Zagoruiko, Olga Iakushova, Matvey Aliseev i Evgeniy Garanichev. Ekipa zanotowała karną rundę oraz wykorzystała 9 dodatkowych nabojów. Rosjanie finiszowali z czasem 1h 10 min 56.3 s. Końcówka biegu była bardzo dramatyczna, gdyż reprezentacja Słowacji, która uplasowała się na drugiej pozycji, od zwycięzcy straciła zaledwie 0.1 sekundy.

Na trzeciej pozycji ulokowała się reprezentacja Norwegii od Rosjan tracąc 1:04.1 s.