• 2 lutego, 2015 8:11

ME w biathlonie: Koczergina 24., Dąbrowski 30. w biegu na dochodzenie

Karol Dąbrowski zajął 30. miejsce w estońskiej miejscowości Otepaeae w biegu na dochodzenie na 12,5 km biathlonowych mistrzostw Europy. Natalia Koczergina była 24.

W biegu mężczyzn na 12,5 km na dochodzenie triumfował Rosjanin Aleksiej Sliepow, który wyprzedził 44,3 s Bułgara Krasimira Anewa oraz o 50,7 s swojego rodaka Antona Babikowa. Karol Dąbrowski, który musiał pokonać trzy rundy karne, zajął 30. miejsce ze stratą 3.44,1 min. Tomas Kaukėnas był 50. – 5.50,4 min. (9 rund).

W rywalizacji juniorów Artiom Serdiukow uplasował się na miejscu 59., wygrał Rosjanin Eduard Łatypow.

Koczergina zanotowała siedem rund karnych i straciła do triumfatorki 5.12,3. Żadna ze startujących zawodniczek nie była bezbłędna na strzelnicy. Złoto wywalczyła Rosjanka Jekaterina Szumiłowa.

W tej samej konkurencji rywalizowały w niedzielę też juniorki. Kotryna Vitkunaitė zajęła 32. miejsce, a Gabrielė Leščinskaitė i Gaudvilė Nalivakaitė nie były mierzone. Wygrała Ukrainka Anastazja Merkuszyna.