ME w biathlonie: Dąbrowski z 26 wynikiem

Na mistrzostwach Europy w biathlonie w Tiumeni, Polak z Niemenczyna - Karol Dąbrowski w biegu na 15 km ze startu wspólnego zajął 26 miejsce. W zawodach zwyciężył Niemiec Florian Graf.

Dąbrowski był jedynym przedstawicielem Litwy w zawodach.

Polak z Niemenczyna miał dobry start i był świetny podczas pierwszej wizyty na strzelnicy. Po pierwszym okrążeniu Dąbrowski plasował się na 11 pozycji. Najlepiej się sportowcu powodziło podczas drugiego okrążenia, gdzie znów nie zaliczył żadnej karnej rundy a pokonując okrążenie z czasem 7:50.5 min. zajmował nawet 3 pozycję. Niestety, ale podczas trzeciej rundy biegu, Dąbtrowskiego zawiodła celność. Na linii ognia chybił 3 razy, co oznaczało, że do pokonania miał dodatkowo 450 m.. Podczas ostatniego strzelania spudłował jeszcze dwa razy. Ostatecznie biathlonista finiszował na 26 pozycji z czasem 41:33.2 min. do lidera tracąc 3:12.7 min.

Pierwsze miejsce w wyścigu zajął reprezentant Niemiec Florian Graf, który w sumie zaliczył jedną karną rundę i finiszował z czasem 38:20.5 min.n Na drugim miejscu uplasował się przedstawiciel Czech Jaroslav Soukup, który od zwycięzcy był wolniejszy o 4.1 s.. Jako trzeci finiszował reprezentan Bułgarii Vladimir Iliev (38:29.0).