ME w biathlonie: Dąbrowski na wysokiej pozycji!

W Tiumeni trwają mistrzostwa Europy w biathlonie. W biegu sprinterskim Polak z Wileńszczyzny — Karol Dąbrowski zajął wysokie 22 miejsce spośród 79 zawodników. Tomas Kaukėnas uplasował się na 38 miejscu, a Vytautas Strolia zajął 55 pozycję.

Dystans o długości 10 km. Polak z Niemenczyna pokonał z czasem 25:08.1 min od lidera tracąc 1:27.8 min. Karol był świetny na strzelnicy. Z pozycji leżącej oraz stojącej nie chybił ani razu, tym samym nie zaliczając rund karnych (0+0).

„Mistrzostwa Europy – to bardzo ważne zawody dla mnie, dlatego jestem nie do końca zadowolony z wyniku. Na strzelnicy udało się pokazać rezultat, z którym mogłem finiszować w czołówce wyścigu, lecz, niestety, ostatnio nie czuję się najlepiej i z tego powodu zająłem tylko 22. miejsce. Czułem ogromne poparcie kibiców oraz szkoleniowców, jednak na dzisiaj, to było maksimum, które mogę z siebie wydobyć. Na jutro mam zaplanowaną wizytę u lekarza, który mam nadzieję zdoła postawić mnie na nogi” – w rozmowie z zw.lt mówił Karol Dąbrowski.

Drugim w reprezentacji Litwy został Tomas Kaukėnas, który zajął 38 miejsce, a trasę zakończył z czasem 25:34.3 min. Kaukėnas dwa razy był niecelny przy pierwszej wizycie na strzelnicy oraz chybił jeden raz podczas drugiego strzelania (2+1). Ostatecznie od lidera stracił 1:54.0 min.

Vytautas Strolia zaliczył 4 rundy karne, a ostatecznie bieg skończył na 55 pozycji z czasem 26:15.5 min.

W zawodach zwyciężył Rosjanin Evgeniy Garanichev, który chybił jeden raz przy drugim strzelaniu, a trasę pokonał z czasem 23:40.3 min. Od drugiego miejsca, które zajął Norweg Henrik L’Abee – Lund, Garanichev był szybszy o 5.2 sekundy.

Na trzeciej pozycji uplasował się także przedstawiciel kadry rosyjskiej Anton Babikov. Rosjanin był perfekcyjny na strzelnicy, a zawody zakończył z czasem 23:50.0 min do zwycięzcy, tracąc 9,7 sekund.