ME w Biathlonie: Dąbrowski finiszuje 42.

Polka z Niemenczyna Karol Dąbrowski finiszował na 42 miejscu w biegu pościgowym mistrzostw Europy w biathlonie w Tiumeni (Rosja). Inny przedstawiciel kadry litewskiej - Tomas Kaukėnas zajął 36 pozycję.

Dąbrowski w biegu wystartował z 22 pozycji. Podczas pierwszej wizyty na strzelnicy był bezbłędny, lecz z czasem na linii ognia radził sobie coraz słabiej. Podczas drugiego strzelania chybił raz, po trzecim strzelaniu zaliczył 2 karne rundy, a podczas ostatniej wizyty na strzelnicy spudłował 3 razy tym samym zaliczając 3 rundy karne (0+1+2+3). Ostatecznie Dąbrowski finiszował z czasem 34:01.8 min. od zwycięscy tracąc 4:00.3 min..

Nieco lepiej powiodło się drugiemu przedstawicielu Litwy Tomasu Kaukėnasu, który zaliczając w sumie 4 karne rundy (0+2+2+0) finiszował z czasem 33:32.0 od lidera tracąc 3:30.5.

Ostatni przedstawiciel kadry litewskiej Vytautas Strolia, uplasował się tuż za Karolem Dąbrowskim (43 pozycja). Pudłując w sumie 4 razy (2+0+1+1) Litwin zakończył bieg z czasem 34:04.6, a od pierwszego miejsca był wolniejszy o 4:03.1.

Zwycięzcą zawodów został rosyjski biathlonista Anton Babikov, który trasę zakończył z czasem 30:01.5. Drugie miejsce pedestalu zajął również sportowiec z Rosji – Evgeniy Garanichev, który od swego rodaka był wolniejszy tylko o włos (0.1 s.). Trzecie miejsce przypadło niemieckiemu biathloniście Florianowi Grafowi z czasem 30:47.5.