• 26 sierpnia, 2016 6:52

Vuelta a Espana. Yates wygrał szósty etap, Atapuma nadal liderem

Brytyjczyk Simon Yates (Orica) wygrał po samotnej ucieczce szósty etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana z Monforte de Lemos do Luintry (163 km). Liderem klasyfikacji generalnej pozostał Kolumbijczyk John Atapuma (BMC).

Jako drugi na metę dotarł – 20 sekund po zwycięzcy – Hiszpan Luis Leon Sanchez (Astana), a trzeci – ze stratą 22 s – był Włoch Fabio Felline (Trek), finiszujący na czele czterosobowej grupy.

Na niespełna cztery kilometry przed metą Yates zdecydował się na atak, który zakończył się powodzeniem.

„Wykorzystałem nadarzającą się okazję. Doskonale wybrałem moment na ucieczkę” – podsumował zadowolony Anglik, brat bliźniak innego kolarza Adama.

24-letni zawodnik w czwartek odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w wielkim tourze.

Najlepszy z Polaków – Bartosz Huzarski (Bora-Argon 18) – wywalczył 49. lokatę (strata 3.03).

Atapuma w czwartek był 16. i trzeci dzień w rzędu wywalczył pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Kolumbijczyk jest jedynym kolarzem w tegorocznej edycji wyścigu, który zachował pozycję lidera dłużej niż 24 godziny. Wcześniej przez dobę z czerwonej koszulki cieszyli się Brytyjczyk Peter Kennaugh, Michał Kwiatkowski (obaj Sky) i Hiszpan Ruben Fernandez (Movistar).

W klasyfikacji generalnej drugi jest Hiszpan Alejandro Valverde (Movistar), który traci 28 s do Atapumy. Trzecie miejsce zajmuje główny faworyt wyścigu Chris Froome (Sky) – 32 s. Brytyjczyk na szóstym etapie był 20. Huzarski jest sklasyfikowany na 39. miejscu.

W piątek czeka kolarzy etap z Macedy do Puebla de Sanabria, długości 158,3 km.